Darba laiks
Otrdiena - Svētdiena no 10.00 līdz 18.00,
brīvdiena - Pirmdiena.

Kas tad īsti ir „Sportings”?


Šo jautājumu droši vien uzdod liela daļa mūsu mājas lapas apmeklētāju. Atbilde ir šāda: tā ir sporta šaušana pa lidojošiem mērķiem.Šaušana pa lidojošiem mērķiem (latviski – „ Stenda šaušana”, angliski - «Clay target shooting» vai «Shotgun shooting») ietver sevī dažādas sporta disciplīnas.Visi stenda šaušanas veidi imitē medību šaušanu – šaušanu pa lidojošiem putniem. Jau gadsimtiem ilgi medības kā brīvā laika pavadīšana ir bijusi dārga izpriece, un ne visi var atļauties sev tādu vaļasprieku. Šāds priekšstats par stenda šaušanu ir radies un saglabājies jau ilgi. Tomēr daudzās valstīs šis sporta veids it ļoti populārs. Piemēram, stenda šaušanas Angļu asociācijā (Clay Pigeon Shooting association - www.cpsa.co.uk) ir vairāk kā 1 200 000 biedru.Daži stenda šaušanas veidi – Tranšejas stends (Trap), Apaļais stends (Skeet) un Dubultais traps (Double trap) – ir olimpiskas disciplīnas un sacensības šajā stenda šaušanas veidā ir iekļautas Olimpisko spēļu programmā.Citi stenda šaušanas veidi, lai arī nav olimpiski, piesaista vairāk cilvēku. Par tādiem šaušanas veidiem sauc Sportingu («Parcours de Chasse»), Kompak Sportingu («Sporting Compak®» un Angļu sportings (Sporting). Interese par šādiem stenda šaušanas veidiem ir izskaidrojama: noteikumos netiek reglamentēts stingra mērķa lidojuma trajektorija, tieši otrādi, jo vairāk ir lidojuma variantu, jo labāk. Tiek izmantots apkārtējās vides reljefs, veģetācija (mežs, krūmājs, u.c.), tiek izmantotas dažādu formu, krāsu mērķi, atšķiras mērķu lidojumu trajektorijas un ātrums, tiek izmantotas dažādas dubletu kombinācijas – tas viss padara katru šāvienu, treniņu un sacensības par kaut ko īpašu.

Mūsu šaušanas stendā mēs piedāvājam visiem ieinteresētiem/ šaut gribētājiem apmācības un treniņu iespējas dažādos stenda šaušanas veidos.

RIGA SHOOTING CENTER ir 4 šaušanas laukumi, kas aprīkoti Compak Sportingam, un 2 laukumi tiek izmantoti arī kā apaļā stenda laukumi.

Katrā Kompak Sportinga laukumā ir ne mazāk kā 6 metamās mašīnas, tai skaitā arī speciālas - – Rabbit, Midi-90 mm, Battue č Mini-60 mm. Divas mašīnas atrodas uz torņa ar augstuma izvietojuma diapazonu no 10 līdz 22 metriem virs laukuma līmeņa.

Viens laukums ir aprīkots ar speciāliem prožektoriem, kas sniedz iespēju šaut tumšā laikā – tas ir aktuāli no novembra līdz decembrim, kad agri satumst. Apmeklētāju ērtībai strādā kafejnīca, ir pieejamas tualetes.

Mūsu veikalā Jūs varat iegādāties patronas šaušanai mūsu stenda laukumos. Tie, kas vēlas, var noformēt pasūtījumu par tādu firmu kā Perazzi (Itālija) un Kemen (Spānija) augstas klases sporta ieroču iegādi.

Pie mums ir arī ērta autostāvvieta.


©2010 SIA "CIALFORS"          All rights reserved. Made in Oranges

ivarssporting@inbox.lv